×
×

Центр матері та дитини імені Руднєва передали в підпорядкування Дніпру

Перша в Україні реанімація новонароджених, де знаходиться обладнання, аналогів якому немає в Європі, і більш ніж 50 тисяч вилікуваних дітей щорічно. Центр матері та дитини імені Руднєва за рішенням комісії Дніпропетровської облради з питань охорони здоров’я передали в підпорядкування міста.

Головна причина передачі Центру на баланс міста, кажуть в облраді — бажання створити в Дніпрі потужну дитячу базу медустанов. Генеральний директор лікарні Ігор Македонський, як член обласної комісії теж підтримав ініціативу. За його словами, зміна форми власності поліпшить співпрацю з дитячими лікарнями Дніпра і дасть можливість отримувати більше фінансування завдяки муніципальним програмами.

У лікарні — 15 відділень. У них надають хірургічну, ортопедичну, травматологічної та нейрохірургічну допомогу. Більшість лікарів пройшли навчання за кордоном. Досвід дніпровських медиків переймають і інші регіони.

Гордість лікарні — нові хірургічний і педіатричний корпуси. Їх побудували 2 роки тому на кошти обласного бюджету. На 6 поверсі хірургічного корпусу — операційний блок. Кожна з семи операційних має унікальну систему вентиляції та фільтрації повітря. Зручності і для маломобільних пацієнтів. Є й кабінет нейрофункціональних досліджень і телемедицини. Таке обладнання, кажуть фахівці, є тільки в американському Бостоні.

У Центрі Руднєва надають допомогу дітям з перших секунд їх життя і до 18 років. Зараз на лікуванні понад півсотні малюків до трьох місяців. За словами лікарів, саме за перші три місяці життя можна відновити пошкоджені функції організму. У планах реконструкція пологового будинку і неонатального відділення Центру.

Источник: Відкритий