×
×
img

Про наше відділення

Відділення інтенсивної терапії для новонароджених та дітей раннього віку з ліжками паліативної допомоги

Історія відділення

У 1985 році у Дніпропетровську на базі дитячої міської клінічної лікарні №3 ім. проф. М.Ф.Руднєва було створено відділення інтенсивної терапії новонароджених (ВІТН) — перше в Україні відділення реанімації для новонароджених дітей – відділення абсолютно  нової в Україні служби. За ці роки наша історична, в повному сенсі цього слова, дитяча лікарня перетворилась в сучасну багатопрофільну клінічну лікарню  матері та дитини ім. проф.М.Ф.Руднєва. Разом з лікарнею, відповідно до викликів та вимог часу, змінювалось також і ВІТН. Оптимізувалась організація, покращувалось оснащення обладнанням, розширювався обсяг спеціалізованої допомоги, накопичувався досвід та росла кваліфікація лікарів і медсестер. 

Сьогодні відділення інтенсивної терапії новонароджених та дітей раннього віку з ліжками паліативної допомоги нашої лікарні — це добре оснащене сучасним обладнанням відділення, розраховане на одночасне перебування 6 новонароджених дітей, як доношених, так і недоношених, практично з будь-якою патологією. ВІТН також надає виїзну лікувально-консультативну допомогу новонародженим дітям в медичних установах міста та області та здійснює їх транспортування  у відділення на спеціально обладнаному реанімобілі. У відділенні також можуть отримувати необхідну спеціалізовану медичну допомогу діти раннього віку, госпіталізовані до лікарні, в тому числі й діти, які потребують паліативної допомоги.
            У відділенні лікуються новонароджені та діти раннього віку з життєзагрозливими станами. Перш за все, це діти з будь-якими дихальними порушеннями, які потребують штучної вентиляції легень, новонароджені, що перенесли важкий пологовий стрес і потребують лікувальної гіпотермії, діти з важкою інфекційною патологією, в шокових станах, з захворюваннями хірургічного профілю, з вродженими вадами розвитку різних систем, в тому числі з вадами серця, а також недоношені з дуже низькою та екстремально низькою масою тіла при народженні, які вимагають більш тривалої, ніж інші категорії дітей, підтримки функції життєво важливих органів і систем. До досягнень відділення останнього часу можна віднести підвищення виживання глибоконедоношених дітей з масою тіла менше 1 кг. За останні десять років благополучно вижили більше 200 дітей з масою тіла від 500 г до 1 кг.
За роки існування відділення в ньому отримали лікування понад 10 тисяч дітей. Середня тривалість перебування дітей у відділенні 10-12 діб. На практиці — від 3 днів до 3 місяців. Іноді дітям за цей час приходиться пройти дуже непростий шлях одужання. Однак значна частина дітей благополучно одужує. В цьому їм допомагає піклування  батьків та родичів, які можуть відвідувати своїх дітей та підтримувати їх в тісному контакті з лікарями та медсестрами відділення. Навіть після складних хірургічних корекцій вроджених вад розвитку кишечника, стравоходу, діафрагми, сечовивідної та інших систем діти стають практично здоровими.  
Діти у ВІТН консультуються професорами і доцентами кафедри педіатрії та неонатології Дніпровського медичного університету. У відділенні проходять регулярні обходи генерального директора лікарні та його помічників  
Успішна робота відділення була б неможлива без участі в лікувальному процесі великого числа лікарів суміжних спеціальностей, без добре розвиненої інфраструктури лікарні та без зацікавленої уваги адміністрації.
            Всі разом ми завжди будемо сподіватись на краще!

Наші лікарі

Галерея