×
×
img

Про наше відділення

Реабілітаційне відділення з денним стаціонаром

Реабілітаційне відділення є одним із структурних підрозділів комунального некомерційного закладу «Міська багатопрофільна клінічна лікарня матері та дитини Руднєва» Дніпровської міської ради» і користується у своїй роботі всіма лікувально-діагностичними та реабілітаційними можливостями лікарні. 

Відділення забезпечує доступну якісну стаціонарну реабілітаційну допомогу особам, які її потребують, та впровадження сучасних технологій надання реабілітаційної допомоги на засадах доказової реабілітації. Контингент госпіталізованих складають пацієнти віком від 1-го місяця життя з патологією нервової системи, опорно-рухової системи, після оперативного втручання.

У відділенні забезпечується високий рівень якості надання медичної допомоги з використанням сучасних методів обстеження, загальноприйнятих світових стандартів терапії та застосування новітніх методів реабілітації. Наявність сучасного та універсального обладнання та доступ до лікувально-діагностичними можливостей лікарні дозволяє максимально швидко провести диференційну діагностику захворювань та своєчасно призначити відновлювальне реабілітаційне лікування пацієнтам.

У відділенні працює мультидисциплінарна команда. До складу входять висококваліфіковані лікарі ФРМ, фізичні терапевти, ерготерапевти, асистенти фізичного терапевта/ерготерапевта та фахівці суміжних напрямів (невролог, педиатр, логопед, психолог, психіатр). Також ви можете отримати консультацію лікаря-ортопеда, кардіолога, хірурга, сурдолога. Усе це дає можливість ефективно оцінити стан пацієнта (дитини чи дорослого) та спланувати індивідуальну траєкторію подальшого реабілітаційної процесу. 

 

 

Специфікація реабілітаційного процесу наступна: 

  1. Проведення первинного реабілітаційного обстеження членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди. На цьому етапі проводиться інструментальне та лабораторне обстеження стану пацієнта та надаються консультації фахівці суміжних напрямів.

  2. Постановка реабілітаційного діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану (лист/таблиця втручань) проводиться з використанням специфічних для конкретної нозології міжнародних стандартизованих інструментів обстеження та оцінки (шкали/тести/опитувальники). 

  3. Надалі здійснюється поточний контроль за виконанням та коригування індивідуального реабілітаційного плану з оцінюванням прогресу в досягненні намічених мети та завдань за результатами реабілітаційного обстеження. 

  4. Здійснення поточного контролю за виконанням та коригування індивідуального реабілітаційного плану з оцінюванням прогресу в досягненні намічених мети та завдань за результатами реабілітаційного обстеження.

  5. Визначення реабілітаційного прогнозу мультидисциплінарною командою за результатами реабілітаційного обстеження для переведення пацієнта/пацієнтки на інший етап реабілітації або догляду. Надаються рекомендації щодо подальшої домашньої індивідуальної програми реабілітації із зазначенням наступного контрольного обстеження чи повторної стаціонарної реабілітації.

  6. Організація навчання пацієнтів/родини/доглядачів особливостям догляду, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій на всіх етапах надання допомоги.

Таким чином, наше реабілітаційне відділення надає комплексно медичні заходи, які спрямовані на покращення фізичної активності та когнітивної функції індивіда, розширення можливостей його участі у повсякденному житті та інтеграцію у звичне середовище. Пріоритизація реабілітаційних послуг розглядається як інвестиція, яка має багато переваг як для особи, так і для суспільства: вона може допомогти запобігти госпіталізації, зменшити тривалість та кількість госпіталізацій. Реабілітація дозволяє людям жити більш незалежно та отримувати широкі соціальні переваги, наприклад навчатися та працювати, бути повноцінно включеним у суспільне життя.

Галерея